Quantcast
Channel: Блогосфера
Viewing all articles
Browse latest Browse all 45645

GreenTech-BG: Германия може да затвори своите реактори до 2017 г.

$
0
0

Правителството на Германия издаде документ, който съдържа 14 страници и описва как страната може да затвори всички свои реактори до 2017 година.

Проучването е направено от германската агенция по околната среда и установи, че Германия може да затори реакторите до 2017 г., което е много по-рано от официалното предложение на правителството за 2022 г. Както отбелзва Craig Morris for Renewables International докладът е издаден от агенцията без поръчка на министерството. Докладът със сигурност ще бъде използват от опозиционните партии, които твърдят, че премахването на ядрената енергетика може да бъде доста по-бързо от обявеното време от сегашното правителство.

Анализът от немската агенция за околната среда е бил извършен специално, за да разгледа следните въпроси:

- Ще страда ли Германия от прекъсвания на електрозахванването

- Ще внася ли Германия ядрена енергия от други страни, особено от Франция

- Ще построи ли Германия нови масивни въглищни централи

Те стигнаха до заключението, че Германия може да затвори реакторите в рамките на пет години и то:

- Без прекъсвания на електрозахранването

- Без внос на ядрена енергия

- Без изграждане на нови въглищни централи

- Само с минимално повишение на цената на електрическата енергия

Агенцията посочва, че Германия може да затвори атомните централи чрез бързото развитие на възобновяемите енергийни източници и газови централи от ново поколение. Те ще дадат на мрежата необходимата гъвкавост, за да отговаря на търсенето на енергия.

Проучване на UBA открива, че вноса на електрическа енергия в Германия е основан на това, че е с по-ниска цена, а не на вътрешен недостиг. Германската агенция смята, че бързото премахване на ядрената енергия ще струва само 0.006 до 0.008 евро за киловатчас ($0.009/kWh to $0.01/kWh).

Интересното е, че по-високата пазарна цена на електричеството ще намали цената на Германската програма за възобновяеми енергийни източници чрез намаляване на разликата между пазарната цена на електроенергията и средната стойност на преференциалните цени за възобновяемите енергийни източници.

Източник: renewableenergyworld

Лиценз: Creative Commons Признание 2.5 България


Viewing all articles
Browse latest Browse all 45645

Trending Articles