Само няколко дни след пускането за полеви изпитания, дори още преди да е достъпно API за разработки, вече са факт първите скриптове, приложения и допълнения за Google+. Което идва да покаже, че интересът към проекта е значителен. Със сигурност с времето ще се появят и още много други, предлагащи различни функционалности.
Google+ shortcut app
Това приложение за Google Chrome е обикновена препратка към Google+. На мен ми е полезно, защото от известно време правя опит да използвам уеб без адресна лента. Полезно е и за онези, които използват раздела с приложения, за да достъпват любимите си и най-често използвани сайтове или пък за онези, които не искат да пишат URL.
Google+ оповестяване в Google Chrome
Полезно разширение за Google Chrome, особено за онези, които искат да са в течение какво се случва в Google+ когато нямат отворен някой от продуктите на Google (в които е интегрирана навигационната лента).
Разширено споделяне за Google+
В момента споделянето на съдържание в Google+ остава вътре, без да има възможност споделените неща да бъдат пренесени във Facebook и/или Twitter. Това разширение за Chrome добавя препратка „Send to…“ към всяко от споделянията и щом бъде натисната, отваря диалогов нов прозорец, с възможност за избор къде още да бъде споделена информацията.
Придаване на Google+ облик, подобен на познатия от Facebook
Ако по някаква причина обликът на Google+ не ви допада или пък твърде много харесвате Facebook, с тoзи потребителски скрипт
Застопоряване на лентата за Google+
Черната навигационна лента най-отгоре над всички продукти на Google е много удобен инструмент, а и позволява да се следи какво се случва из Google+. При скролиране, обаче, тя се скрива и трябва да се върнете най-горе на страницата, за да можете да се възползвате от нея. Това е леко досадно като действие. Затова има решение как лентата да бъде застопорена и постоянно видима и достъпна.
Разширението Google CSS tricks за Google Chrome прави точно това. Разширението прави и някои други промени в основния сайт (Google.com), които подобряват използваемостта.
Лиценз: Creative Commons Признание-Споделяне на споделеното 2.5 България